Posted on

5 veidi kā uzlabot savu smaidu

Vai Tu zināji, ka lielākā daļa cilvēku nejūtas pārliecināti par savu smaidu? Ja arī Tevi nomāc tas, ka zobi ir iedzelteni, ar spraugām vai zobu rinda nav taisna, mierinājumam varam tev pačukstēt- Tu neesi vienīgais. Taču Tu vari būt viens no apņēmīgajiem, kas lietas labā kaut ko dara, un tieši tāpēc mēs Tev pastāstīsim par veidiem kā to uzlabot!

1. PROFESIONĀLA ZOBU BALINĀŠANA

Vai esi novērojis, ka Tavi zobi laika gaitā kļuvuši dzeltenāki vai pelēcīgāki? Jā, jā, tad profesionāla zobu balināšana Tev noteikti palīdzētu tikt pie baltāka smaida. Mēs vēlamies Tev ieteikt zobus balināt klīnikā uz vietas. Pirms tiks veikta zobu balināšana, speciālists noteiks Tavu esošo zobu krāsu un pat paredzēs toni, kādā Tavi zobi būs pēc balināšanas. Procedūras laikā uz zobiem tiek uzlikts balinošs gēls, kas satur īpaši apstrādātu ūdeņraža peroksīdu, un tad, izmantojot gaismu, balināšanas process tiks aktivizēts un paātrināts. Tieši tāpēc jau vienas vizītes laikā ir iespējams iegūt par vairākiem toņiem gaišākus zobus! Zobus iespējams balināt arī mājas apstākļos, ar speciāli Tev izgatavotām kapēm, taču, tad process noteikti būs ilgāks un nekontrolējamāks, kā arī prasīs lielāku uzmanību no Tavas puses, jo balināšana būs jāveic pašam. Zobus var iegūt nedaudz baltākus arī lietojot balinošas zobu pastas un apmeklējot zobu higiēnistu, taču, tad tiks noņemts tikai uz zobu virsējās kārtas esošais pigments, un rezultāts nebūs tik pamanāms. Balināšanas laikā, kas notiek klīnikā uz vietas, pigments tiek izšķīdināts arī no zoba dziļākiem slāņiem, tāpēc rezultāts ir efektīvāks un vienlaikus drošs, jo ir pierādīts, ka zoba audiem profesionāla balināšana neko ļaunu nenodara. Efekts pēc balināšanas saglabājas individuāli. Ja esi aktīvs smēķētājs vai melnas kafijas cienītājs, tad efekts noteikti būs īslaicīgāks, taču pēc novērojumiem, tas tāpat gandrīz nekad neatgriežas sākotnējā tonī – tātad zobi joprojām ir gaišāki. Taču, ja laika gaitā rezultāts vairs neapmierina, balināšanas procedūru var atkārtot.

2. VENĪRI

Vai Tevi neapmierina Tavu zobu forma, krāsa un novietojums? Ar zobu venīru palīdzību var noslēpt pigmentāciju, slēgt spraugas un atjaunot zobus, kuri ir vairākkārt plombēti. Venīri ir kompozīta vai porcelāna pārklājums. Lielākoties venīri tiek izmantoti priekšzobu rajonā, jo tie ir ar ļoti augstām estētiskām īpašībām. Lai tos izveidotu zobārsts nedaudz noslīpē zoba priekšējo virsmu un paņem Tavu zobu nospiedumu, no kura zobu tehniķis laboratorijā izveido venīrus. Porcelāna venīri ir dārgāki, taču izturīgāki, izskatās dabiskāk un nepigmentējas, nemaina savu toni. Kompozīta venīri maksā mazāk, taču tie nav tik izturīgi un pigmentējas.

3. ZOBU BONDINGS (SPRAUGU SLĒGŠANA) UN FORMAS MAIŅA

Vai tevi neapmierina zobi, kas izceļas no Tavas zobu rindas, jo tie ir īsāki, garāki vai arī atšķiras to forma? Jā, tā, tad zobu bondings varētu būt risinājums Tavai problēmai! Vienlaikus tā ir alternatīva venīriem, jo maksā mazāk. Veicot zobu bondingu, zobārsts piemeklēs Tavai zobu krāsai atbilstošu kompozīta materiālu un pārklās ar to visu zobu vai daļu no tā, tādā veidā mainot Tava zoba vizuālo izskatu. Šādā veidā, piemēram, var slēgt spraugu starp abiem centrālajiem priekšzobiem (to sauc par diastēmu). Abiem centrālajiem zobiem tiks nedaudz uzlikts kompozīta materiāls, tādā veidā spraugu slēdzot.

4. IMPLANTI

Ja traumas, kariesa vai slimību dēļ esi zaudējis kādu zobu, apsver iespēju ievietot implantus! Tā ir alternatīva izņemamām protēzēm vai tiltiem. Implanti ir ļoti estētiski, kā arī tiem piemīt tik pat augsta funkcionalitāte kā paša zobam! Tas nozīmē, ka Tu varēsi ēst, ko vēlies un runājot nebūs jāsatraucas par to, ka kaut kas varētu izkrist. Izvēloties implantu, ārsts sākumā Tev veiks rentgenu (ortopantomogrammu) un, ja vietā, kur trūkst zobs, kaula līmenis būs pietiekams – tiks ieskrūvēta titāna skrūve žokļa kaulā. Pēc tam daži mēneši būs jāgaida līdz implants pilnīgi ieaugs kaulā un jādodas uz vizīti, kuras laikā tiks ņemts nospiedums, no kura tiks izgatavots kronis (implanta redzamā daļa virs smaganas). Implantiem ir ļoti ilgs mūžs un komplikāciju risks ir minimāls. Tie ir daudz vieglāk kopjami par tiltiem vai protēzēm – tie tāpat kā īstie zobi katru dienu ir jātīra ar zobu birsti un jādiego.

5. INVISALIGN ORTODONTISKĀ ĀRSTĒŠANA

Vai tavi zobi šķībi, un saspiesti? Jā, tā, tad viens no risinājumiem ir Invisalign kapes, kas ir daudz ērtāks un higiēniskāks risinājums par breketēm. Lietojot Invisalign taisnojošās kapes, laika gaitā koriģējoties zobu novietojumam, tiks uzlabots ne tikai zobu rindas vizuālais izskats, bet arī sakodiens, kas ir viens no galvenajiem faktoriem veselam mutes dobumam. Ja tu apsver iespēju izvēlēties Invisalign ortodontisko ārstēšanu, pieraksties pie mūsu speciālistiem! Pirmajā vizītē speciālists Tev veiks pilnu mutes dobuma apskati, tiks veikti zobu rentgeni, kā arī zobi un sakodiens tiks skenēti. Vēlāk, jau izvērtējot iegūtos attēlus, tiks sastādīts Tavu zobu ārstēšanas plāns un, kad tas būs gatavs, pat būs iespējams digitāli apskatīt, kā notiks Tavas zobu rindas pārmaiņas laika gaitā un jau redzēt paredzamo rezultātu! Tad tiks izgatavotas caurspīdīgas taisnojošās kapes, kuras tev būs jānēsā vismaz 22 stundas dienā. Jā, tas ir daudz, taču breketes būtu jānēsā 24 stundas dienā, ar kapēm tu pat nedaudz varēsi no tām atpūsties! Kapes būs jāmaina ik pēc vienas vai divām nedēļām, un visa procesa laikā speciālists regulāri tevi aicinās uz vizītēm, lai pārliecinātos, ka viss notiek pēc plāna, taču tas nebūs tik bieži, kā tad, ja izvēlētos nēsāt breketes.

Šie bija 5 visbiežāk izmantotie veidi, lai uzlabotu pacientu smaidus. Reizēm ir tā, ka vēlamo rezultātu nevar iegūt tikai ar vienu veidu un tie ir jāapvieno. Taču jebkurš ieguldījums savā veselībā, gan laika, gan finansiālā ziņā, atmaksājas labā pašsajūtā un laimīgā dzīvē! Īstais brīdis, lai sāktu kaut ko jaunu, piemēram – uzlabotu savu smaidu, ir tagad, nevis pēc mēneša vai gada. Tāpēc droši pieraksties pie mūsu speciālistiem un sāc rūpēties par sevi jau tagad, jo risinājumu var atrast vienmēr un lielas pārmaiņas var sākt ar maziem soļiem!