Posted on

Elektriskās zobu birstes priekšrocības un trūkumi

Regulāra mutes dobuma kopšana ir pirmais solis ceļā uz to, lai smaids būtu vesels un mirdzoši balts. Lai zobi saglabātos veseli, tie jātīra divreiz dienā, taču ar ko labāk tīrīt? Vai labāk izvēlēties jau sen pazīstamās parastās jeb manuālas zobu birstes,  vai arī zobus labāk tīrīt ar mūsdienīgu elektrisko zobu birsti?

Pareizi lietojot parasto zobu birsti, tā var būt tik pat efektīva kā elektriskā zobu birste. Taču, redzot pacientus ikdienā un arī zinot paši sevi, mēs apzināmies, ka bieži vien zobus tīram pavirši, jo steidzamies vai esam pārāk noguruši. Elektriskā zobu birste ļauj mums tīrīšanai pievērst nedaudz mazāk uzmanības, un tai ir daudz priekšrocību.

ELEKTRISKĀS ZOBU BIRSTES PRIEKŠROCĪBAS

  • PRECĪZI ZINĀMS ZOBU TĪRĪŠANAS ILGUMS (2 MINŪTES)

Viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc zobus tīrot, tie tomēr netiek līdz galam notīrīti, ir tas, ka tie tiek tīrīti pārāk īsu laiku. Ieteicamais zobu tīrīšanas laiks ir 2 minūtes, taču ļoti rūpīgiem tīrītājiem tas var aizņemt pat divreiz ilgāku laiku. Tīrot zobus ar parasto zobu birsti, bieži vien aizmirstas sekot līdzi, cik ilgi tas tiek darīts. Viens no variantiem ir uzlikt fonā kādu dziesmu un līdz ar dziesmas beigām zobiem būtu jābūt iztīrītiem vai laiku kontrolēt pulkstenī. Lielākajai daļai no elektriskajām zobu birstēm automātiski tiek uzņemts laiks un pēc 2 minūtēm tā pati izslēdzas, tāpēc, tīrot zobus ar elektrisko zobu birsti, steigā nav jāmeklē mīļākā dziesma spotify lietotnē vai nepārtraukti jāskatās pulkstenī.

  • SPIEDIENA INDIKATORS

Vai tev ir jūtīgi zobu kakliņi dzerot un ēdot kaut ko aukstu? Tas nozīmē, ka šajā zonā no zoba ir nodilusi emalja, kas aizsargā zoba nākamo slāni – dentīnu. Viens no biežākajiem iemesliem šādiem defektiem ir nepareiza zobu tīrīšana. Parasti tie veidojas, ja zobus ar zobu birsti tīra nepareizām kustībām, kā arī tad, ja zobu birste tiek ļoti spēcīgi spiesta pret zobiem. Lielākoties ektriskajās zobu birstēs ir iestrādāts spiediena indikators, kas signalizēs, ja zobus tīrīsi pārāk spēcīgi.

  • EFEKTĪGĀK TIEK NOTĪRĪTS APLIKUMS

Elektriskajām zobu birstēm ir dažādi režīmi, to galviņas var gan rotēt, gan radīt vibrāciju. Tīrot zobus ar parasto zobu birsti, cilvēks minūtē var veikt aptuveni 200 slaukošas kustības. Izklausās diezgan iespaidīgi, vai ne? Taču elektriskā zobu birste pamatīgi pārspēj mūsu pašu spējas veiklumā – tā spēj veikt 5000 un vairāk apgriezienus un vibrācijas minūtē. Tāpēc uz zobiem izveidojies aplikums tiek notīrīts daudz efektīgāk.

Šobrīd elektriskajām zobu birstēm ir ļoti plašs piedāvājums, tām ir daudz dažādu režīmu un vēl daudz citu priekšrocību, salīdzinot ar manuālajām zobu birstēm. Neskatoties uz to, vēl aizvien lielākā daļa cilvēku izvēlas zobus tīrīt ar parasto zobu birsti. Kāpēc tā?

ELEKTRISKĀS ZOBU BIRSTES TRŪKUMI

  • CENA

Elektriskās zobu birstes ir dārgākas par manuālajām zobu birstēm. To galviņas ir jāmaina tik pat bieži, cik parastajām zobu birstēm – reizi trīs mēnešos, un izmaksas ir ļoti līdzīgas, kā izmaksātu iegādāties manuālo zobu birsti.  Taču ņemot vērā daudzās priekšrocības, tas ir ļoti nozīmīgs ieguldījums savā mutes dobuma veselībā. Kā arī īpaši izdevīgi to ir iegādāties ģimenēm, jo vienu zobu birstes rokturi var izmantot vairāki ģimenes locekļi, mainot tikai zobu birstes galviņas.

  • NAV TIK PIEEJAMAS

Katrā pārtikas veikalā ir iespējams nopirkt parasto zobu birsti, taču elektriskās var atrast tikai lielākajos veikalos. Problemātiski ir iegādāties ne tikai pašu zobu birsti, bet arī maināmās zobu birstes galviņas, jo arī tās atrodamas tikai dažos veikalos. Iespējams arī tāpēc daudzi pacienti izvēlas zobus tīrīt ar manuālo zobu birsti.

Lai arī elektriskajām zobu birstēm ir ļoti daudz priekšrocību, svarīgākais mutes dobuma veselības uzturēšanā ir pareiza zobu tīrīšanas tehnika. Nepareiza tehnika var būt gan tīrot ar zobus ar manuālo jeb parasto zobu birsti, gan izmantojot elektrisko zobu birsti. Tāpēc noteikti ir regulāri jāapmeklē zobu higiēnists, kurš spēs objektīvi noteikti, vai Tava zobu tīrīšanas tehnika ir pareiza un apmācīs Tevi kā pareizi tīrīt zobus, kā arī ieteiks piemērotāko zobu birsti tieši Tev.