Posted on

Estētiskā zobārstniecība

Vai zināji, ka skaistam smaidam ir pozitīva ietekme uz cilvēkiem ar ko vēlies iepazīties? Patīkams smaids rada priekšstatu, ka esi draudzīgs, atvērts un pozitīvs cilvēks. Ja Tu strādā , piemēram, apkalpošanas sfērā, tas ir ļoti nozīmīgs. Diemžēl daudzi cilvēki nav pārliecināti par savu smaidu, jo zobi ir bojāti, nav taisni vai nav žilbinoši balti. Taču ir arī labas ziņas – vienmēr ir risinājums. Estētiskos trūkumus var atrisināt estētiskā zobārstniecība. Kā tieši? Par to mēs Tev pastāstīsim šajā rakstā.

Kas tad īsti ir estētiskā zobārstniecība?

Iespējams Tu jau to kaut kur esi dzirdējis, taču neesi pārliecināts, kas tieši tas ir. Tas ir procedūru kopums, kā rezultātā tiek atjaunoti nolūzuši, nesimetriski, pigmentēti vai nokrāsoti zobi. Nav vienas konkrētas procedūras, kas raksturotu estētisko zobārstniecību. Tās ir vairākas un kopā ar speciālistu tiek piemeklēta piemērotākā tieši Tev.

ZOBU IMPLANTI

Senākos laikos vienīgie veidi kā aizvietot trūkstošo zobu bija, izgatavojot tiltu, kas balstās uz blakus esošajiem zobiem vai izgatavojot izņemamo protēzi, kas arī turas uz tuvumā esošajiem zobiem. Abos gadījumos trūkstošā zoba slodze tiek izdalīta uz blakus esošajiem zobiem, kas lielā mērā palielina dabīgo zobu noslogojumu un bojājumu risku. Implants ir unikāls tādā ziņā, ka tam nav nepieciešams slodzi dalīt ar kādu no blakus esošajiem zobiem. Tas ir nekaitīgs pārējam mutes dobumam un neitrāls cilveka veselībai. Tā ir salīdzinoši jauna metode, taču ļoti pārbaudīta un uzticama.

VENĪRI

Tās ir porcelāna plāksnītes, kura pārklāj Tavu zobu priekšējās virsmas. Ar tām var risināt šādas problēmas:

 • Zobu pigmentācija un pārkrāsošanās
 • Nodiluši zobi
 • Nesimetriski, sagriezušies zobi
 • Nolūzuši zobi
 • Zobi ar spraugām

Ja venīrus izvēlēsies kā veidu kā uzlabot savu smaidu, pirmajā vizītē Tu pastāstīsi ārstam par savām vēlmēm. Ārsts apskatīs Tavus zobus, veiks rentgenus un secinās vai venīri Tev būtu vispiemērotākais risinājums. Tad vienosieties par nākamo vizīti, kurā zobi tiks sagatavoti venīriem. Ārsts noslīpēs aptuveni 0,5 mm no Tava zoba priekšējās virsmas, tādā pašā biezumā tiks izgatavoti venīri, kas tiks uzcementēti uz zoba virsmas.  Tad tiek ņemts nospiedums, lai zobu tehniķis varētu laboratojiā izgatavot venīrus. Kamēr tiks izgatavoti Tavi venīri uz Taviem zobiem tiks uzlikts pagaidu pārklājums. Kad venīri būs gatavi, Tu dosies uz vizīti pie sava speciālista, venīri Tev tiks piemērīti un ja viss būs kārtība – uzcementēti.

Venīru priekšrocības:

 • Tie nepigmentējas,
 • Izkatās dabiski,
 • Var izgatavot gaišākus par taviem īstajiem zobiem un īstos zobu izbalināt, tādā veidā iegūstot baltāku smaidu,
 • Porcelānam, no kā izgatavoti venīri, nav negatīvas ietekmes uz smaganu, kas atrodas ap zobu.

ZOBU BALINĀŠANA

Bieži vien cilvēkus neapmierina zobu dabīgā krāsa, taču to pavisam vienkārši var uzlabot ar zobu balināšanas palīdzību. Zobus var balināt mājās ar kapēm, kā arī uz vietas klīnikā. Mēs iesakam zobus balināt klīnikā, jo tādā veidā visu procesu mēs kontrolējam paši un arī pacientam nav lieki jātērē savs laiks.  Ja ir plānotas kādas citas estētiskās procedūras, piemēram, pacients plāno saviem zobiem likt venīrus vai kroņus, balināšana pirms tam ir ļoti ieteicama. Jo izgatavotās restaurācijas vai plombes nebalināsies, tāpēc iesakam lielās pārvērtības sākt ar zobu balināšanu un iegūt savu vēlamo zobu toni jau pašā sākumā. Pēc tam Tavam jaunajam zobu tonim pielāgosim restaurāciju krāsu un Tavs smaids būs tieši tik balts cik vēlējies!

EMALJAS PIESLĪPĒŠANA

Šo metodi izmanto pavisam nelieliem, nesimetriskiem defektiem. Tas ir ātri un vienkārši izdarāms. Procedūras laikā speciālists noslīpē nelielu daļiņu no tava zoba, lai zobs kļūtu gludāks vai taisnāks. Šo procedūru iespējams veikt pat bez anestēzijas.

ZOBU TAISNOŠANA AR INVISALIGN KAPĒM

Šobrīd zobārstniecība ir tik attīstīta, ka metāla breketes nebūt nav vienīgais variants kā iztaisnot zobus. Ļoti populāra ir kļuvusi zobu taisnošana ar Invisalign kapēm. Kāpēc tās ir tik populārās?

 • Tām ir augstākas estētiskās īpašības nekā parastajām metāla breketēm. Kapes ir caurspīdīgas un gandrīz nepamanāmas, kas ir ļoti svarīgi pacientiem, kuri strādā, piemēram, apkalpojošā sfērā un nevēlas uz savu zobu taisnošanu vērst citu cilvēku uzmanību.
 • Tās ir komfotrablāk nēsājāmas. Bieži vien ir tā, ka metāla breketes berž lūpu gļotādu vai stieples duras vaiga gļotādā. Ar kapēm no šīm problēmām ir iespējams pilnīgi izvairīties.
 • Invisalign kapes ir viegli kopjamas, tās var viegli izņemt un pēc tam iztīrīt gan pašas kapes, gan savus zobus. Arī ēdot kapes var izņemt un ēst bez jebkāda diskomforta.
 • Ārstēšanas laikā nav nepieciešamas tik daudz vizītes kā taisnojot zobus ar breketēm. Tev līdzi tiks iedotas kapes, kuras pats pēc noteikta laika mainīsi. Vizīte pie ārsta nebūs katru mēnesi, bet daudz retāk, par konkrētu laiku vienosieties individuāli.
 • Kapes mutes dobumam ir daudz nekaitīgākas, jo saglabā tīrāku mutes dobuma vidi. Lietojot breketes, zobus iztīrīt ir daudz grūtāk, jo breketes nav iespējams pašam noņemt. Tādā veidā var izvairīties no dažādiem smaganu iekaisumu, kariesa, demineralizācijas plankumu veidošanos.
 • Zobu taisnošana bieži vien ar kapēm ir ātrāka nekā ar breketēm, taču izmaksas abām taisnošanas metodēm ir līdzīgas.

Tātad estētiskā zobārstniecība sastāv no vairākām metodēm ar kuru palīdzību var iegūt skaistus, baltus zobus. Piemērotāko no tām Tev palīdzēs izvēlēties speciālists pēc Tavas zobu apskates. Droši rakasti mums, ja Tev ir vēl kādi jautājumi un tiekamies vizītē!