Posted on

5 nepatiesi mīti par venīriem

1. MĪTS: VENĪRU SLĪPEŠANA IR SĀPĪGA PROCEDŪRA

NAV PATIESS,  jo pirms zobu slīpēšanas tiek veikta anestēzija, kā arī procedūras laikā tā tiek veikta atkārtoti, ja ir pat vismazākā zobu jūtība. Tāpēc zobu slīpēšanas procedūra ir pavisam nesāpīga!

2. MĪTS: NO ZOBA TIEK NOSLĪPETS ĻOTI DAUDZ

NAV PATIESS, jo, lai izgatavotu venīrus nepieciešams noslīpēt aptuveni 0,3 mm no Tava zoba priekšējās virsmas, kas ir ļoti maz. Nereti priekšzobi jau ir plombēti vai pārklāti ar kompozītu un tādā gadījumā, galvenokārt, tiek noslīpets jau esošais kompozīts un Tavu zobu audi tiek tikai nedaudz nopulēti.

3. MĪTS: VENĪRI VAR NOKRIST UN LŪZT

NAV PATIESS, jo venīri uz zobiem tiek cementēti ar ļoti spēcīgu un izturīgu cementu. Ar tiem droši varēsi, piemēram, nokost ābolu un nebaidīties, ka kaut kas nokritīs vai salūzīs – tie turēsies uz Taviem zobiem ļoti, ļoti ilgi.

4. MĪTS: VENĪRI PIGMENTĒJAS

NAV PATIESS, jo venīri ir izgatavoti no porcelāna, kas nepigmentējas ne no ēdieniem, ne dzērieniem – tātad melnu kafiju varēsi droši dzert vairākas reizes dienā un venīri savu baltumu nezaudēs!

5. MĪTS: VENĪRI IZSKATĀS NEDABISKI

NAV PATIESS, jo porcelāns no kā tiek izgatavoti venīri ir viens no mūsdienu estētiskākajiem materiāliem zobārstniecībā. Kā arī venīri ir roku darbs, tos izgatavo profesionāli zobu tehniķi, kuri katra zoba krāsu un formu piemēro tieši Tavam smaidam un sejas vaibstiem.