Posted on

Venīri

KAS IR VENĪRI?

Tās ir zobu tehniskajā laboratorijā izgatavotas plānas porcelāna plāksnītes ar kurām tiek pārklātas Tavu zobu priekšējās un kožamās virsmas. Visbiežāk venīrus izmanto priekšzobu rajonā, jo tie rada dabisku un estētiski skaistu smaidu. Lielākoties ar porcelāna plāksnītēm tiek pārklāti vismaz seši priekšzobi un ar tiem ir iespējams:

  • noslēpt pigmentāciju un plaisas,
  • slēgt spraugas,
  • atjaunot zobus, kuri ir vairākkārt plombēti,
  • atjaunot zobus ar nodilumu,
  • radīt simetriskāku zobu novietojumu,
  • iegūt gaišāku smaidu,
  • uzlabot ap zobu esošās smaganas stāvokli, jo porcelānam ir ļoti labvēlīga ietekme uz to, salīdzinot, piemēram, ar kompozīta pārklājumiem.

Lai atjaunotu smaidu ar venīriem, ir nepieciešamas trīs vizītes pie mūsu speciālistiem:

PIRMĀ VIZĪTE

Ārsts apskatīs Tavu zobu stāvokli un kopīgi atradīsiet Tev vispiemērotāko risinājumu smaida uzlabošanai. Piemēram, reizēm, ja zobs ir ļoti bojāts estētiskai atjaunošanai būs nepieciešams izgatavot kroni nevis venīru. Kā arī bieži vien pirms venīru izgatavošanas, ja pacients vēlas klīnikā ir iespējams izbalināt pārējos zobus, lai pēc tam tiem varētu pielāgot venīru toni un smaids būtu gaišāks.

OTRĀ VIZĪTE

Nedaudz tiks noslīpēta zoba priekšējā un kožamā virsma un nomainītas esošās plombes, ja tas būs nepieciešams. Ārsts noņems Tavu zobu nospiedumu, no kura profesionāls zobu tehniķis laboratorijā izveidos venīrus. Kopīgi vienosieties par venīru vēlamo toni un vizītes noslēgumā Tev izgatavos pagaidu pārklājumus, lai līdz nākamajai vizītei (1-2 nedēļas), Tu varētu nekautrējoties smaidīt un runāt.

TREŠĀ VIZĪTE

Venīri būs gatavi, tie tiks piemērīti un pēc tam uzcementēti uz Taviem zobiem. Mēs izmantojam pārbaudītus un ļoti izturīgus cementus, kā arī laboratorijā venīri tiek izgatavoti no augstākās kvalitātes porcelāna, tāpēc bažām par to, ka kāds venīrs nokritīs vai kaut kas salūzīs, nav pamata. Tu varēsi droši ēst, runāt un pārliecinoši smaidīt, ne par ko neuztraucoties.

Izvēloties porcelāna venīrus būsi ieguvis estētiski skaistu smaidu, kas nepigmentējas, izskatās dabiski un ievērojot labu higiēnu, kalpos ļoti ilgi.

Ikdienas kopšana venīriem ir tieši tāda pati kā Taviem dabīgajiem zobiem – zobu tīrīšana divas reizes dienā un diegošana vakarā, kā arī zobu higiēnista apmeklējums ideālā variantā vienu reizi sešos mēnešos vai vismaz vienu reizi gadā.